Značke
Grčija, olimpijske igre, RTV Slovenija, Sarajevo, socializem, Urban Laurenčič, Švica, šport
Slovenija spada med države, kjer se je do leta 1990 (v okviru Jugoslavije) eksperimentiralo z norimi idejami Karla Marxa, a tudi za zadnje četrt stoletja, od kar smo samostojni in država vsaj na deklarativni ravni priznava tržno gospodarstvo, ne moremo reči, da imamo ekonomsko svobodo brez državnega intervencionizma. Kar najbolj skrbi, je socialistična miselnost, ki je še vedno globoko zakoreninjena v (pod)zavesti. Če bi šlo za posamezne politike, bi človek še zamahnil z roko, češ da gre za eksotične komuniste; klovne pač rabi vsaka družba. Težava je, da ortodoksno levičarstvo širi tudi nacionalna televizija, in to med športnimi prenosi.
Nedvomno je Urban Laurenčič eden naboljših športnih komentatorjev v Sloveniji, v alpskem smučanju mu najbrž ni para, ampak, za božjo voljo, naj se drži rajši športa, kjer je prava enciklopedija, in naj ne deli nasvetov iz ekonomije, če je ne razume. S tem namreč zavaja gledalke in gledalce. Ne vem, če ste slišali, kaj je dejal tik pred začetkom veleslaloma v Kranjski Gori. Potem ko je razglabljal, kako gostoljubni so organizatorji Pokala Vitranc, ki so namestitev plačali vsem tekmovalcem, čeprav jim tega ne bi bilo treba, je za primerjavo dal Švico, kjer so stiskaški, saj tega nikoli ne bi naredila, čeprav je zelo bogata država. Seveda. Švicarji tega ne bi nikoli naredili. In ravno zato, ker so varčni in pri organizaciji takih ali drugačnih dogodkov gledajo na vsak frank, je Švica ekonomsko najbolj svobodna (neoliberalna) država v Evropi, po kupni moči na prebivalca pa zaostaja le za Lichensteinom, Luksemburgom in z nafto bogato Norveško. Povedano drugače. Ravno zaradi take miselnosti in ravnanja so bogata država.
A Laurenčič ni edini. Ko je slovenska rokometna reprezentanca pred meseci igrala prijateljsko rokometno tekmo na Nizozemske, je na stropu dvorane začelo puščati, tako da je kapljalo na parket. Tekma je bila prekinjena, organizator je težavo hitro odpravil. A komentator (mislim, da je bil Ivo Milovanovič) si ni mogel kaj, da se ne bi norčeval iz gostiteljev, češ kako bogata država je Nizozemska, pa nima zidane dvorane, ampak montažno. Seveda. Nizozemci živijo v skladu s svojimi zmožnostmi, presodili so, da ne potrebujejo zidane dvorane, ki je draga zaradi vzdrževanja, ampak da bodo naredili montažno. Za razliko od Slovenije, kjer je v „najlepši dvorani v Evropi“ v Stožicah (sredi „najlepšega mesta na svetu“) zazijala več sto milijonska finančna luknja. Ravno zato so Nizozemci bogati; ker so varčni in ne hazardirajo s financami kot v Sloveniji.
Kam pripelje socialistično razmetavanje z denarjem za športne prireditve, smo spoznali že v Jugoslaviji (a se očitno nismo ničesar naučili). Za športnimi objekti, kjer so bile olimpijske igre v Sarajevu, so ostale ruševine. Skakalnica, bob steza in drugi objekti so začeli razpadati takoj, ko je bilo tekmovanja konec. Tudi Grčije je organizirala olimpijske igre, čeprav tega ni bila zmožna. V Atenah so danes ruševine: stadion, olimpijski bazen, vstop v olimpijsko vas in drugo bolj spominjajo na stavbe v Bejrutu, kot pa na prizorišče, kjer so bile leta 2004 olimpijske igre. Podobno se že dogaja v Sočiju, kjer je Rusija leta 2014 organizirala zimske olimpijske igre in zanje zapravila na milijarde evrov – izključno zato, da bi svetu dokazala, da jih lahko. Danes je kraj, kjer je stala olimpijska vas, mesto duhov.
Če želi Slovenija postati bogata država, mora posnemati bogate države (tudi pri športnih dogodkih) in sprejeti njihovo miselnost, ne pa bolivarsko Venezuelo, komunistično Severno Korejo, socialistično Grčijo ali pa se ozirati nazaj k Jugoslaviji.
Učni program v slovenskem šolskem sistemu se ni še prav nič spremenil od časov, ko se je Slovenija osamosvojila.
Od vrtcev naprej učimo nadebudno mladino o junaških partizanskih bitkah,in o partizanih, ki so nam prnesli svobodo.O revoluciji resda ni govora, je pa zelo dosti govorenja o pokvarjenih in pohlepnih kapitalistih, ki so izkoriščali delavce in še danes je tako. Da o zlobnih graščakih, neumnih grofih in pokvarjenih kraljih sploh ne govorimo. Na učnem programu so tudi neskončna hujskanja proti Avstroogerski monarhiji in njihovim vladarejem, ki so Slovence potujčevali in jih zasužnjevali in jim jamali ozemlja. Šolniki po dktatu učnih načrtov ne pozabijo oblatiti tudi cerkev, ki je ropala in poneumljala ljudi. Podobne grozote so uganjali tudi Italjani, zlasti pod fašizmom.
Kot rdeča nit skozi vse te grozote, ki jih je moral preživljati slovenski narod pa se vleče herojski boj za pravice delavcev in kmetov. Ti so elita, ki zasenči vse, kar se je v Sloveniji dogajalo zadnjih 1200 let, koiikor bi naj Slovenci živeli na tej prelepi zemlji.
Ni torej nič čudnega, da ima 90% vseh Slovencev oprane možgane in da niso sposobni razmišljati o tem, kaj se je v Sloveniji dogajalo, kaj šele da bi razmišljalo o tem, kaj se nam dogaja danes,sedaj in sveda, kaj se nam bo zgodilo v prihodnosti.
Nenavadno pri vsem skupaj pa je to, da so vse mlajše generacije vedno bolj generacije opranoglavcev.
Kljub temu, da smo doživeli in preživeli obdobje krvavega kumunizma, ko je bilo prizadetih vsaj polovica Slovencev, da smo živeli znotraj železne zavese, pa naj si teoretiki marksizma in leninizma še tako prizadevajo omiliti to dejstvo, raste mladi rod, ki je še bistveno bolj poneumljen, kot generacije, ki so še živele v komunističnem raju propadle Jugoslavije.
Prav neverjetno je, kako se je Kumrovec preselil v Ljubljano. Prav neverjetno je, kako na filofaksu in FDV delujejo marksistični centri, ki vzgajajo nove Čeguevare in Chaveze.
Potem, ko nam zahojene komunistične filozofe predstavljajo, kot svetovne avtoritete, se ni čuditi, da napol izobraženi novinarčki ne morejo nič drugega, kot da bruhajo redeči kašelj.
pa še najnovejše: neumne centralne modrijane so prehiteli anarhistični levičarji. Bravo naš šolski sistem.
Všeč mi jeVšeč mi je
in potem še za piko na i pred kratkim v dnevniku luka mesec razlaga kako je cimos sramota in je nujno potrebno da to razvalino odkupi država in zažene proizvodnjo.
itq da nam ni pomoči…
Všeč mi jeVšeč mi je